Strony

wtorek, 8 maja 2012

ABC depilacjiDepilując nogi robi się to przede wszystkim ze względów estetycznych, także ważne jest, by efekt depilacji był zadowalający. Jak prawidłowo wykonać zabieg depilacji, by był mało bolesny, skóra gładka i bez podrażnień?Jak dbać o skórę w czasie oraz po goleniu?

Gładka skóra wiosną i latem to absolutna konieczność! Pamiętaj o regularnym goleniu i o stosowaniu preparatów nawilżających, aby nogi lśniły naturalnym blaskiem przez całe lato. Jeśli wybierasz się na plażę, przygotuj się goląc nogi dzień wcześniej, aby zapobiec podrażnieniom skóry wywołanym przez słońce, sól czy chlor. Wbrew temu co sądzi wiele osób, golenie może pomóc w uzyskaniu pięknej opalenizny, ponieważ pomaga usuwać zrogowaciały, łuszczący się naskórek który tłumi naturalny blask skóry. Stosuj preparat nawilżający z filtrem UV, a jeśli przytrafi Ci się poparzenie słoneczne, pozwól skórze zregenerować się przed kolejnym goleniem, aby zapobiec dalszym podrażnieniom.W czasie golenia używaj dobrej jakości żelu do depilacji, aby zapewnić warstwę ochronną pomiędzy skórą a ostrzem. Wykonuj delikatne pociągnięcia maszynką – jeżeli stosujesz dobrej jakości maszynkę nie ma potrzeby, aby mocno naciskać lub wykonywać wiele pociągnięć.

Skóra na nogach kobiety jest stosunkowo sucha, tak więc jest niezwykle ważne, aby stosować dobrej jakości nawilżający balsam po goleniu. Po zakończonej kąpieli nałóż balsam na gładką, świeżo wydepilowaną skórę.

Która metoda depilacji jest najbezpieczniejsza?

Kiedy porównamy alternatywne metody depilacji, dojdziemy do wniosku, że każda z nich ma swoje plusy i minusy. Depilacja na mokro jest metodą szybką i skuteczną, i może być stosowana na co dzień. Ponadto, jest to metoda bezbolesna, bezpieczna i niedroga. Dla uzyskania efektu idealnej depilacji polecamy stosowanie zaawansowanej technologicznie maszynki z wieloma ostrzami.

Czerwone kropki i krostki po depilacji - jak im zapobiegać i je redukować?

Powodem wielu z tych fizycznych (i nieeleganckich) dolegliwości jest wyślizgiwanie się maszynki z dłoni – kiedy ręce są namydlone, łatwo stracić kontrolę nad uchwytem maszynki; śliska powierzchnia wanny lub kabiny prysznicowej również może sprawić, że stracisz równowagę. Maszynki posiadające rączkę ze sprężystym uchwytem oraz 5 ostrzy pomagają chronić przez zadraśnięciami i zacięciami i gwarantują dokładne usuwanie włosków. Podczas golenia pamiętaj, aby przesuwać maszynkę pionowo, nie poziomo. Dla zachowania równowagi, spróbuj oprzeć stopę o półkę lub krawędź wanny, podkładając niewielki ręczniczek. Pomoże Ci to zachować stabilność w trakcie golenia. Niektóre kobiety zbyt mocno przyciskają maszynkę, co może przyczynić się do powstawania zadraśnięć i zacięć. Przesuwaj maszynkę płasko, tak aby mogła prawidłowo wykonywać swoje zadanie.

Najczęstsze błędy, które popełniamy przy usuwaniu niechcianego owłosienia?

Używanie tylko mydła i wody lub depilacja na sucho. Odpowiednie nawilżenie włosków ułatwi ich przycinanie, ale nie możesz zapomnieć także o użyciu odpowiedniego żelu do golenia, który ułatwi prowadzenie maszynki; pomóż maszynce gładko przesuwać się po skórze, taka by jej nie uszkodzić

Zużyte ostrza maszynki. Tępe ostrza mogą podrażnić Twoją skórę i nie ochronią Cię przed zacięciami, w szczególności w tak wymagającej strefie jak okolica bikini

Zbyt mocne przyciskanie maszynki. Jeśli używasz zaawansowanej wieloostrzowej maszynki, wtedy możesz pozwolić sobie na jej delikatne prowadzenie po skórze

Wycieranie ostrzy ręcznikiem lub chusteczką. Przez to Twoja maszynka szybko będzie bezużyteczna, a jej ostrza przestaną być ostre

Używanie męskich produktów do golenia, zamiast tych specjalnie przygotowanych dla kobiet. Przede wszystkim jest to niehigieniczne, a po za tym kobiety powinny używać tych maszynek, które zostały zaprojektowane specjalnie dla nich.

1 komentarz:

  1. Przydatny post, chociaż ja już wszystko wiedziałam ;).

    OdpowiedzUsuń