Strony

piątek, 21 grudnia 2012

Zapomniane termofory


   TERMOFOR 

        Nie każdy wie, czym jest termofor , jak działa a także  jakie jest zastosowanie termoforu i kto takiego urządzenia używa. Termofor to nic innego, jak gumowy worek, wykonany z odpowiedniego tworzywa, który uzupełniany jest gorącą wodą. Taki worek przykładany jest w określone miejsca naszego ciała – na przykład na plecy, kładziony jest na stopy. Dzięki temu miejsca te ocieplają się. Termofor wypełniony gorącą wodą jest ciepły – sami decydujemy o tym, jak bardzo gorąca ma być woda, jaką wlewamy do takiego gumowego worka. Woda stygnie bardzo powoli, dzięki czemu mamy możliwość przez długi czas wykonywać sobie gorący okład na określone partie naszego ciała. Dla mnie ( wiecznego zmarźlaka ) to rewelacyjna rzecz ponieważ nawet będąc w domu non stop narzekam , że zimno mi np. w stopy mimo frotowych skarpetek i ciepłych bamboszy ! Natomiast mając termofor przykładam go do stóp i po sprawie.
Może on być stosowany zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych.
Zachęcam więc do przeczytania poniższego tekstu , który znalazłam na stronie: 
www.poradnik-domowy.com.pl

Ciepło rozluźnia nasze mięśnie, których napięcie często powoduje trudny do zniesienia ból, zwłaszcza w obrębie jamy brzusznej.Skurcze mięśni gładkich towarzyszą nie tylko zwykłej niestrawności, ale też problemom z żołądkiem, drogami moczowymi i rodnymi. W ten sposób objawia się np. zapalenie trzustki, zespół jelita drażliwego, kamica pęcherzyka żółciowego, wrzody żołądka i dwunastnicy czy przepuklina. Takie skurcze bywają niestety bardzo bolesne, ale nie koniecznie muszą oznaczać poważną chorobę. Czasami po prostu są wynikiem przejedzenia lub miesiączki. 

Na szczęście doraźnie można pomóc sobie samemu, stosując chociażby dostępne bez recepty leki rozkurczowe. Sama tabletka niestety nie zawsze pomaga. Doskonałym sposobem na rozluźnienie jest natomiast termofor. Działa on od zewnątrz, więc nie obciąża wątroby i może być stosowany nawet przez dzieci. Powinny go jednak unikać kobiety w ciąży, ponieważ bezpośrednie ogrzewanie brzucha nie jest dla nich wskazane. Niemnie jednak wszyscy inni mogą swobodnie korzystać z termoforów, przykładając je do bolącego miejsca na kilkadziesiąt minut. Po takim czasie dolegliwości powinny ustąpić, a przynajmniej nieco złagodnieć. 

Z termoforu można korzystać właściwie bez ograniczeń czasowych. Jeśli mamy kiepskie krążenie i np. w nocy bardzo marzną nam stopy, możemy śmiało ułożyć go sobie pod nogami. Termofory doskonale rozgrzewają też stłuczone mięśnie nóg czy rąk, znajdują zastosowanie przy zapaleniach stawów, nerek, dolegliwościach związanych z kręgosłupem itd. Nawet kiedy bolą nas zęby, ucho lub gardło, możemy skorzystać z termoforu, żeby przynieść sobie ulgę. Termofory mają to do siebie, że długo trzymają ciepło - wystarczy nalać do środka gorącej wody raz na kilka lub kilkanaście godzin. Wszystko zależy oczywiście od materiału, z którego zostały wykonane. Warto jednak zwrócić uwagę, czy nasz termofor jest szczelny - jeśli nie jest już nowy, a na dodatek dawno go nie używaliśmy, może cieknąć i wtedy lepiej go nie używać, żeby się nie poparzyć. 

Na współczesnym rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju i pojemności termoforów wykonanych z doskonałej jakości tworzyw długo trzymających ciepło. Nie kosztują ona wiele, więc warto kupić sobie taki termofor, jeśli jeszcze nie mamy żadnego w domu. Na dodatek niektóre z nich są przeznaczone specjalnie dla dzieci, mają pluszowe pokrowce w kształcie zwierzątek czy innych zabawek, w żywych kolorach i zabawnych formach. Dzięki temu nasze pociechy będą kojarzyły termofor z zabawką, która przepędza ból brzucha.
TERMOFORY DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FLO2 komentarze:

 1. termofor jest niezastąpiony, gdy mam okres --'

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja !
   pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny ;)
   pozdrawiam serdecznie !

   Usuń